Backlinks.com zmiażdżone przez Google!

By | 18 grudnia 2013

Backlinks.com to platforma kupna i sprzedaży linków tekstowych. No i dwa dni temu okazało się, że backlinks.com został zmiażdżony przez Google! Powiadomił o tym googlowy tytan intelektu – Matt Cutts za pomocą ćwierknięcia na Twitterze.

matt-cutts-o-backlinkscom

Niedawno oberwała też inna sieć sprzedająca linki – Anglo Rank. Te pojedyncze sukcesy oznaczają tylko tyle, że algorytm wyszukiwarki nie jest w stanie wykryć samodzielnie takich sieci. Takie akcje możliwe są jedynie dzięki działaniom ręcznym googlowego Web Spam Team. To tłitowanie Cuttsa ma pewnie na celu odstraszyć webmasterów od używania PBNów (Private Blog Network, choć tu bardziej pasuje Public Blog Network). Bo jak inaczej interpretować to jego chwalenie się tak mało znaczącym sukcesem, będącym kroplą w morzu potrzeb? Wygląda to jakby super gliniarz składał raport o kradzieży w hipermarkecie na kilka złotych.

Google raczej nie uderza w małe sieci blogów sprzedające linki, tylko w te duże, które zyskały już szeroki rozgłos w świecie seo. Z drugiej strony, małą sieć blogów jest znacznie łatwiej wykryć. Dlatego najlepszym sposobem jest budowa własnego zaplecza i nie udostępnianie go innym osobom.

Wszyscy reklamodawcy uciekają z backlinks.com jak szczury z tonącego okrętu. Obrazuje to poniższy obrazek pokazujący moje zarobki w tym systemie.

zarobki backlinks.com

Pierwszy screen od góry to mniej więcej średnie zarobki z ostatnich miesięcy. Drugi obrazuje sytuację po dodaniu kolejnych podstron przed kilkoma dniami i szybki wzrost zarobków. Trzeci obrazuje sytuację z dzisiaj. Będąc dokładnym to dziś rano zobaczyłem w panelu 5$, a po usunięciu dodanych ostatnio stron, które jeszcze nie dostały klapsa, zostało 3,75$. A te skromne zarobki generują dwie strony, które oberwały i nic mi już po nich.

Już się cieszyłem, już byłem w ogródku, że spokojnie 100$ miesięcznie będzie wpadać bez kiwnięcia palcem, a tu klaps. Cały misterny plan w pizdu.

2 thoughts on “Backlinks.com zmiażdżone przez Google!

  1. Pingback: Proszę mi powiedzieć czy Pan lubi zdobywać linki?

  2. Pingback: Czy prolink zapłaci ostatnią fakturę?

Comments are closed.