Domeny youtube, czyli youtube w innych krajach

By | 11 października 2015

Główna domena to youtube.com – jak pewnie wszyscy ludzie na świecie wiedzą (oprócz analfabetów, osób starszych i tych co internetu nie widzieli na oczy). Ale pewnie wiecie, że sporo krajów ma także dostęp do Youtuba poprzez domeny regionalne, przypisane dla danego kraju. U nas jest to oczywiście youtube.pl, która przekierowuje na: https://www.youtube.com/?hl=pl&gl=PL

Jakie inne domeny należą do Youtube? Jak obejrzeć youtube w innych językach? Jak obejrzeć najpopularniejsze filmy z innych krajów? Prezentuję poniżej najważniejsze domeny jakie znalazłem wraz z krajem do jakiego są przypisane.

youtube.in – Indie
youtube.me – Serbia?
youtube.mx – Meksyk (Ameryka łacińska)
youtube.lt – Litwa
youtube.nl – Holandia
youtube.ph – Filipiny
youtube.fr – Francja
youtube.ca – Kanada
youtube.bg – Bułgaria
youtube.cz – Czechy
youtube.gr – Grecja
youtube.it – Włochy
youtube.hr – Chorwacja
youtube.hu – Węgry
youtube.ie – Irlandia
youtube.jp – Japonia
youtube.kr – Korea
youtube.no – Norwegia
youtube.pt – Portugalia
youtube.es – Hiszpania
youtube.se – Szwecja
youtube.ua – Ukraina
youtube.be – Belgia
youtube.co – przekierowuje na youtube.com
youtube.co.uk – Wielka Brytania
youtube.de – Niemcy
youtube.at – Austria
youtube.ru – Rosja

domeny-youtubePo wejściu na każdą z tych domen zobaczysz stronę główną z najpopularniejszymi filmami w tym momencie w danym kraju. Próbowałem też znaleźć np. youtube dla Australii, ale pod adresem youtube.au niczego nie ma. W takim przypadku pozostaje wyszukanie na youtube kanału #PopularneWYouTubeAustralia: https://www.youtube.com/channel/UCL2dVYeD8YGfMWPXDV-QjUQ W ten sposób można też znaleźć popularne filmy z innych krajów, których domen tutaj nie wymieniłem. Miłego odkrywania.