Nie można zalogować się do wordpressa po przeniesieniu bloga

By | 29 lipca 2014

Miałem taką sytuację, że nie mogłem się zalogować do wordpressa po przeniesieniu bloga z jednego hostingu na inny. Przenosiny bloga były przymusowe, bo na jednym z zagranicznych hostingów współdzielonych z jakich korzystam padł całkiem dysk i wszystkie dane zniknęły. Nawet odzyskać tego nie mogli u specjalistów, a kopii zapasowej też nie mieli. Dobrze, że ja miałem kopie swoich stron, bo inaczej musiałbym mozolnie odtwarzać blogi z google albo bing cache. Dlatego też zachęcam wszystkich do robienia regularnych, pełnych kopii swoich blogów na wordpressie (nie tylko baz danych).

Więc tak, po przeniesieniu jednego z blogów nie mogłem się zalogować do jego panelu zarządzania skryptem wordpress. Strona się wyświetlała i wszystkie wpisy również. Winowajcą w tym przypadku okazało się edytowanie pliku wp-config.php za pomocą notatnika windowsowego, co spowodowało jakieś błędy formatowania choć wszystko wyglądało na oko jak należy. Na stronie logowania pojawiał się też taki komunikat zaczynający się od:

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /wordpress/web/wp-config.php:1) in /wordpress/web/wp-admin/install.php …

Teraz już wiem i mam nadzieję, że to zapamiętam, iż edytować plik wp-config.php należy za pomocą programu Notepad. A teraz po kolei co zrobiłem. Otworzyłem plik notepadem, zaznaczyłem cały kod (Ctrl + A), skopiowałem go, zmieniłem kodowanie na poprawne (zakładka: Formatuj > UTF-8 (bez BOM)), ponownie zaznaczyłem cały kod i wkleiłem go ponownie. Po tym należy zapisać zmiany i wysłać go na serwer nadpisując istniejący plik wp-config.php. Po tej jakże prostej operacji logowanie do wordpressa znowu zaczęło działać.

Tak więc jeśli zdarzy Ci się podobna sytuacja (komunikat o błędzie), a edytowałeś jakikolwiek plik w swoim wordpressie za pomocą notatnika to będziesz już wiedzieć gdzie najpierw szukać przyczyny.