Zaproszenie blogera na konferencję

By | 30 maja 2014

Taki e-mail dostałem 23 maja 2014 roku:

„Witam serdecznie ! Nazywam się Patrycja P., jestem członkiem nowo powstałego Koła Naukowego In********* i No**** Te*********, In**H*****s na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Zwracam się do pana z prośbą, o wystąpienie na naszej konferencji która odbędzie się 30 maja. Jest to pierwsza konferencja jaką będziemy organizować, chcielibyśmy zatem aby pojawili się na niej ludzie, własnie tacy jak Pan. Jest to dla nas szczególne wydarzenie, gdyż chcielibyśmy by przyczyniło się ono do naszego pierwszego sukcesu. Będziemy bardzo zaszczyceni oraz wdzięczni jeśli, zgodzi się Pan nam pomóc.
Konferencja dotyczy Tajemnic internetu czyli roli internetu w życiu codziennym, zagrożeń sieci, pozytywnych „zaskoczeń”. Naszym marzeniem jest, by prelegenci odkryli przed słuchaczami nowe, nieznane strony internetu, opowiedzieli o zagrożeniach,korzyściach, o swojej pracy w sieci.
Z poważaniem, Patrycja P.”

Na co odpisałem:

„Witam.
Pani chyba nie do tego Pawła Nowaka pisze. Może chodziło o tego Nowaka co to zajmuje się Mac’iem, w dodatku już coś osiągnął oraz książkę wydał: http://mojpierwszymac.pl/o-serwisie/
Jeśli o mnie chodzi, czyli szarą eminencję internetu, to nawet gdybym miał o czym mówić na takiej konferencji, to za mało jest czasu, aby się do niej odpowiednio przygotować.

Z poważaniem,
Paweł Nowak”

Patrycja P. z kolei odpisała oschle, już bez użycia formuły grzecznościowej:

„Mój błąd, przepraszam bardo za pomyłkę.”

Co by było gdybym jej nie odpisał wcale? Patrycja pewnie pomyślałaby, że Paweł Nowak nie jest zainteresowany jej propozycją i straciłaby możliwość goszczenia tak znakomitego prelegenta. Muszę pochwalić siebie za swoją wspaniałomyślność, że raczyłem jej odpisać i wyprowadzić tę biedną dziewczynę z błędu. Co by było gdyby Patrycji chodziło właśnie o mnie, a nie tego drugiego Nowaka? Pewnie zaproponowałbym jej, aby mnie jakoś przekonała do przyjazdu. A od studentek najchętniej przyjmuję płatności w naturze. Po prostu taki już jestem. Trochę zwariowany, ekscentryczny, nieprzewidywalny.

2 thoughts on “Zaproszenie blogera na konferencję

  1. Paweł Nowak

    Z pewnością się pomyliła Pani P. Zwłaszcza, że Pawłów Nowaków jest tak dużo 😉

    P.s. Kiedyś miałem ta domene. Może to przez to?

    1. Paweł Post author

      Domyśliłem się, że taka była przyczyna tego nieporozumienia. Nowaków, Kowalskich i Lewandowskich w Polsce nie brakuje. 🙂

Comments are closed.